آموزشی, ال ای دی, چیپ ال ای دی اس ام دی, درایور ال ای دی, محصولات, مطالب, وبلاگ

انواع چیپ اس ام دی

چیپ 5730 ال ای دی

انواع چیپ اس ام دی

چیپ اس ام دی ال ای دی برای تولید لامپ بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد و انواع مختلفی دارند که نوع چیپ ها بر حسب سایز ال ای دی ها معین می شوند.

چیپ های اس ام دی نه فقط برای تولید ال ای دی های خطی بلکه در حال حاظر در تولید لامپ ال ای دی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و همین طور در تولید ماژول های روشنایی نیز کاربرد دارند.

چیپ اس ام دی انواع مختلفی دارند که بهتر است در مورد بعضی از آنها صحبت کنیم که در ادامه مقاله بیشتر در مورد آنها بحث میکنیم:

چیپ اس ام دی 5730 ال ای دی :

چیپ 5630 یکی از پر مصرف ترین نوع از ال ای دی ها می باشند که به دلیل سایز خاص خود بیشتر در ال ای دی های شاخه ایی از آنها استفاده می کنند و همین طور در تولید لامپ های اس ام دی از این چیپ ها استفاده میکنیم.

چیپ ال ای دی اس ام دی 5630 با شار نوری 60 تا 65 لومن و با توان 1 وات و یا 0.5 وات از پر مصرف ترین نوع چیپ های اس ام دی می باشند و در طیف رنگی بیشتر 6500 کلوین و یا 3500 کلوین که همام سفید مهتابی و سفید آفتابی می باشند.

چرا بیشتر از چیپ ال ای دی اس ام دی 5630 و یا چیپ 5730 استفاده می شود؟

در سالهای پیش که قیمت ال ای دی های خطی پایین تر از این بود تعمیر این ال ای دی ها مقرون به صرفه نبود اصلا ولی در حال حاظر بیشتر برای تعمیر ال ای دی های خطی استفاده می شود و همین طور تعمیرکاران هم راحتتر می توانند لامپ های اس ام دی را تعمیر کنند.

در حال حاظر چرخه تولید بگونه ایی پیش میرود که تولید کنندگان راغب به تولید لامپ و یا محصول روشنایی به کمک ال ای دی های اس ام دی می باشند و اگر این از پارت ال ای دی ها از کیفیت خوبی برخوردار باشند می توان ی محصول با بهترین کیفیت را تولید کرد و به بازار الکترونیک عرضه کرد.

آیا چیپ های دیگر هم مانند چیپ اس ام دی 5730 پر کاربرد هستند در صنعت تولید لامپ های ال ای دی ؟

باید گفت که بله

در حال حاظر تمامی ال ای دی های اس ام دی مصارف خاص خود را دارند و نباید گفت که فقط و فقط ال ای دی اس ام دی 5730 کاربردی است.

نوع دیگری از اس ام دی ها هم که باید در مورد آنها صحبت شود ال ای دی اس ام دی با سایز 2835 است.

چیپ ال ای دی 2835 نیز از پر مصرف های چیپ اس ام دی می باشند و در حال حاظر چیپ های 2835 با ولتاژ 18 ولت و همین طور به کمک آی سی زونوپو و همین طور مقاومت اس ام دی می توان لامپ ال ای دی با برق مستقیم یعنی برق شهری تولید کرد.

از چیپ اس ام دی 2835 صحبت کردیم و باید عنوان کنم نه تنها با ولتاژ 18 ولت بلکه 3.2 ولت و همین طور 6 ولت و 9 ولت در بازار الکترونیک و سایت ماهور الکترونیک عرضه می شود.

کارایی خاصی دارند اس ام دی ها و برای تعمیرات نیز مورد استفاده قرار می گیرد که جریان هر ال ای دی 300 میلی آمپر است.

ماژول های ال ای دی یعنی این که مجموع از ال ای دی ها را در کنار هم قرار بدهیم(تعداد مشخصی از اس ام دی ال ای دی) که برد مشخصی برای آنها طراحی میکنیم که با ولتاژ و جریان مشخص کار کنند.

چیپ اس ام دی 3528 نیز از ال ای دی هایی است که در صنعت روشنایی بیشترین فروش را دارند و همین طور در ساخت قطعات الکترونیک نیز کارایی بسیاری دارند و این نوع از اس ام دی ها بسیار کاربردی هستند در تولید ال ای دی.

چیپ اس ام دی 3528 با ولتاژ 3.2 ولت و جریان 300 میلی آمپر هستند و تمامی رنگ های ال ای دی را شامل می شود در کلوین و شدت نور مختلف.

ماهور الکترونیک فروش ویژه خود را در زمینه اس ام دی 3528 دارد و می توان این ال ای دی را با کیفیت خوب و نازل ترین قیمت تهیه کنید.

آیا چیپ اس ام دی 3528 در رنگ هایی به غیر از مهتابی و آفتابی را شامل می شود؟

این ال ای دی در تمامی رنگ ها موجود است و نه تنها در رنگ سفید مهتابی و سفید آفتابی بلکه با رنگ انبر که همان پرتغالی است و اس ام دی 3528 آبی رنگ و اس ام دی 3528 قرمز رنگ و همین طور سبز موجود می باشد و برای این که یک پروژکتور اس ام دی تولید کنیم بهترین چیپ این نوع چیپ می باشند.

چیپ اس ام دی ال ای دی 4014 چگونه است و بیشتر در کجا بکار می رود؟

بیشتر اسم چیپ اس ام دی های 4014 را در ال ای دی های شاخه ایی می توان شنید و دید و در توان 0.5 وات و 0.2 وات تولید می شوند و به دلیل این که این اس ام دی ها کوچک می باشند با تراکم بیشتر بر روی محصول ها قرار می گیرند و همین موضوع باعث می شود پر نورتر دیده شود.

چیپ اس ام دی ال ای دی 5050:

یکی از پر مصرف ترین نوع ال ای دی های اس ام دی 5050 می باشد که یکی از پر مصرف ترین نوع چیپ های اس ام دی می باشند.

و برای ساخت ال ای دی بلوکی و همین طور در ال ای دی های شاخه ایی از این ال ای دی ها استفاده می شود.

در حال حاظر بیشتر از ال ای دی اس ام دی 5050 آر جی بی(RGB) استفاده می شود و فوق العاده پر مصرف می باشند.

چیپ اس ام دی 5050 به صورت مربعی می باشند و درون هر کدام از این اس ام دی ها معمولا 3 عدد چیپ اس ام دی درونشان بکار رفته و این هم گویای این است این ال ای دی ها از پر مصرف های ال ای دی ها است.

ال ای دی اس ام دی 5050 آر جی بی RGB چیست؟

این نوع ال ای دی هم از خانواده های اس ام دی ها می باشند که به جای این که تک  رنگ باشند و درون ال ای دی یک چیپ بکار رود سه تا چیپ رنگی که قرمز و آبی و همین طور سبز هست.

چیپ اس ام دی ال ای دی 5050 آر جی بی از بهترین نوع ال ای دی ها می باشد برای این که به کمک این چیپ ال ای دی و همین طور ساخت ماژول ال ای دی با این ال ای دی ها می توان تمامی رنگ ها بدست آورد که یک برد با کمک یک کنترلر به راحتی می توان بیشترین رنگ ها را ایجاد کرد که به کنترلر آر جی بی فلاشر گفته می شود که انواع زیادی دارد.

 

 

 

چیپ ال ای دی اس ام دی-ماهور الکترونیک

چیپ ال ای دی اس ام دی-ماهور الکترونیک

 

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “انواع چیپ اس ام دی

 1. محمد گفت:

  با سلام این چیپها رو هم میشه تو لامپهای ال ای دی سقفی که چند تا از اون ال ای دی ها سوخته استفاده کرد
  این محصولو تو سایتتون نتونستم پیدا کنم از کجا میشه تهیه کرد

  1. MAHOOR گفت:

   لطفا با فروشگاه تماس بگیرید
   در مورد محصولی که لازم دارید صحبت کنیم
   ممنونم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *