ال ای دی, چیپ ال ای دی اس ام دی, دی او بی DOB, سی او بی COB

led light bulbs

ساخت_لامپ_اس_ام_دی

led light bulbs

ساخت لامپ اس ام دی

امروز می خواهم در مورد ساخت لامپ با ال ای دی های dob  مطلب بگذارم و امیدوارم به بهترین شکل این مهم را انجام دهم.

ساخت لامپ ال ای دی بسیار آسان است و به اقلام کمتری احتیاج دارد که به تک تک این موارد در ادامه میپردازیم:

برای ساخت لامپ با ال ای دی dob  تنها به :

1.ال ای دی dob  با وات های مشخص نیاز داریم که هر کدام از وات ها را در مقالات قبل به آنها اشاره کردیم.

2.فریم قاب لامپ:

فریم ها بستگی به توان مصرفی دارند که هر کدام از آنها با توانی که بخواهیم بزرگ و یا کوچک می شوند و در زمان تولید یا تعمیر به توان ال ای دی ها نگاه کرد.

3.اقلام مصرفی که هر تعمیرکاری دارد.مانند هویه و سیم و چسب سیلیکون

 

دیدیم که بسیار راحت توانستیم یک لامپ تولید کنیم,کار راحتی بود

در ادامه به مطلب جدیدی اشاره میکنیم و بررسی می کنیم که چگونه است که هزینه با ال ای دی های dob  کمتر است

در مورد این موضوع باید گفت که هزینه ها کمتر می شود زمانی که درایور ال ای دی کاملا حذف گردد و دیگر هزینه ایی را بابت درایور نمیپردازیم و این یعنی سیف هزینه.

 

بحث بعدی که بیشتر مشتری های عزیز دارند این است که آیا این ال ای دی ها نور خوبی دارند به نسبت دیگر ال ای دی ها و یا این که نورشان کمتر است؟

در مورد این سوال هم باید این را بگویم که به نسبت ال ای دی هایی که با درایور روشن می شوند نورشان کمتر است و این واقعیت را باید عنوان کرد ولی این را هم باید گفت که کمی نور آنقدر هم که می گویند محسوس نیست که شار نوری کمتر باشد.

به دلیل سرخود بودن درایور های ال ای دی و استفاده از مقاومت,ماسفت و آی سی های مختلف باید نور کمی داشته باشیم ولی نه کاملا محسوس.

این بحث هست ولی باز هم راحتی کار این را با ال ای دی dob کمتر نمیکند.

 

در این مقاله ما میخواهیم تمامی سوالاتی که مشتریان دارند را بررسی کنیم و به هر کدام از موارد بپردازیم و در ادامه امیدوارم با کمک شما عزیزان این موارد را تسریع ببخشیم

 

سوال بعدی که دوستان و مشتری های عزیز سایت ماهور الکترونیک دارند این است که آیا می شود به ال ای دی و لامپ های dob  اطمینان کرد یا خیر؟

باید عنوان کرد که جنس با کیفیت را گارانتی می کنند و ضامن کیفیت محصول هستند و همین طور باید که اگر یک محصول فروش خوب خود را مستمر کرد یعنی بقیه دوستان هم از این جنس راضی هستند و در محصولات خود بکار بردند که دوباره و چند باره از این محصول خریداری می کنند و این خرید مستمر در سبد خرید تولید کنندگان و تعمیرکاران هست.

اطمینان شما ضامن حمایت شماست.

 

سوال دیگری که بیشتر دوستان در مورد ال ای دی های dob  دارند در مورد چیپ ال ای دی هایی است که در ساخت این ال ای دی ها مورد استفاده قرار میگیرد؟

این سوال را باید اینطور توضیح داد که با تعویض چیپ ال ای دی تاثیری در شدت نور و یا کیفیت محصول ندارد و تنها ی شیوه و روش تولید است که هر کدام از تولید کنندگان دارند.

چیپ ال ای دی 2835 را اکثر عزیزان مصرف کننده می پسندند و بعضی دیگر از دوستان نیز چیپ اس ام دی 5630 را که این دو مورد فقط به صورت سلیقه ایی است.

 

سوالی که بیشتر تعمیر کنندگان می پرسند از ما این است که با اتصال کوتاهی که صورت می گیرد در زمان تست این ال ای دی ها اولین قسمتی که میسوزد کدام است؟

حسن این ال ای دی ها در این است که در صورت اتصال کوتاه اولین اتفاقی که می افتد مقاومت هایی که بر سر ال ای دی قرار دادیم می سوزد و باعث می شود که دیگر بقیه قطعات و خود برد ال ای دی آسیب نبیند.پس برای این که عملکرد بهتر داشته باشیم این نصیحت را انجام دادیم (پیشگیری بهتر از درمان است)

 

مورد بعدی که می توانیم بگویم که بیشتر دوستان در مورد آن صحبت می کنند و میپرسند این است که اگر برد ال ای دی های dob از نوع فیبر استخونی باشد ارزان تر است و مقرون به صرفه؟

خیلی از دوستان که از علم الکترونیک آشنا هستند و راه تولید را پیشی گرفتن می پرسند که این کار را بکنیم بهتر است و چرخه تولید بهتر می چرخد و من در توضیح باید بگویم که با این کار و حذف آلومینیوم ما نه تنها به چرخه تولید کمک نکردیم بلکه خیانت کردیم.

چرا که با این کار هزینه را در ابتدای کار پایین آوردیم ولی در ادامه راه باعث شدیم که سوختن ال ای دی ها بیشتر شده و ضرر بزرگتری را شامل شویم.

این موضوع که از قدیم گفتن که “هر چیزی که امروز می کاری فردا درو می کنی” را باید گوش داد و انجام داد.

اگر pcb  ایی که در تولید ال ای دی های dob  می سازیم را با آلومینیوم انجام دهیم باعث می شود گرمای بوجود آمده از ال ای دی را به راحتی دفع نماید و به بدنه بدهد که این کار بهترین روش است و عمر کار را بالا میبرد و گارانتی دادن به محصول سهل و آسان می شود.

 

یکی دیگر از سوالات دوستان که می پرسند که این ال ای دی ها رنگ های متفاوتی هم دارند و یا خیر ؟ فقط دو رنگ سفید مهتابی و سفید آفتابی دارند؟

بله تمامی رنگ هایی که در ال ای دی های پاور یک وات موجود هست را شامل می شوند.

ولی به دلیل این که این دو رنگ بیشتر مصرفی تر است,بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

با تغییر رنگ ال ای دی قیمت آن هم تغییر می کند و بعضی از مواقع دلخوری پیش میاید که چرا قیمت ها تغییر می کند که باید گفت که هر چه قدر رنگ ال ای دی ها پر مصرف باشند ارزان تر هستند به دلیل این که بازخورد و تولید آنها بیشتر است و هر چقدر هم که تولید کم باشد قیمت ها بالاتر و بالاتر می رود.

 

توضیحات بالا چندین سوالایی است که در بین تمامی تولید کنندگان و تعمیرکاران رایج هست که به تک تک موارد تا حدودی اشاره کردیم و بررسی کردیم.

در صورتی که شما عزیزان سوالاتی دارید و یا به راهنمایی احتیاج دارید می توانید به سایت ماهور الکترونیک و همین طور سایت سمیکو مراجعه کنید و در آینده نزدیک هم سایت جدید ما یعنی مارس لایت مراجعه کنید.

فروش بالا ضامن کیفیت ماست

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *