ال ای دی, دی او بی DOB, مطالب, وبلاگ

لامپ رشد گیاه

ال ای دی رشد گیاه باعث می شود در ساختمان نیز از وجود گیاهان برخوردار باشیم

لامپ رشد گیاه

با وجود ساختمان های بزرگ و به قول قدیمی ها خانه کبریت و به قول امروزی ها برج های مجهز احتیاج داریم تا به رشد گیاهانی که (یک زمان در حیاط خانه و در کنار حوضچه های کوچک بودن و با دیدنشان کاملا انرژی می گرفتیم و از تک تک لحظاتمان استفاده می کردیم) نور چاشنی و اصل بزرگ شدن و نمو پیدا کردن گیاه و گل می باشد.

ی زمانی در خانه های ویلایی پدر یا پدر بزرگمان میدیدم که درون حیاط گل های بسیاری رشد می کنند و تنها هفته ایی یک مرتبه به این گیاهان آب میدادیم و هر از چند مدتی هم قلمه می گرفتند و هر بار که میرفتیم گلدان ها بیشتر می شدند(باید گفت که تنوع گیاه هم کم بوده).

گیاهان علاوه بر آب کافی به نور و محیط مناسب نیز نیاز دارد و هر گیاهی به قول خودم ساز خودشو کوک می کنه و باید دید که در محیط بسته ساختمان چگونه به رشد گیاهان سرعت دهیم و نور کافی و شبیه سازی شده خورشید را هم ایجاد کنیم.

تنوع در گیاهان به قدری زیاد شده که هر زمان وارد گلخانه ها میشویم نوع جدیدی از گیاهان را می بینیم که حتما باید بپرسیم که نور مناسب و آبدهی مناسب آنها چگونه است.

ی چیز دیگر در مورد گیاهان تغییر کرده است و آن نوع کود دهی و نگه داری هایی که در حال حاظر و امروزه انجام میگیرد و شاید چند دلیل داشته باشد:یکی نبود نور کافی در آپارتمان ها,دوم این که انسان ها صبر کافی برای رشد و نمو پیدا کردن گیاه را به مرور زمان ندارند و شاید دلیل دیگر این که گیاهان با رشدشان باعث می شود فضای خانه به کلی عوض شود و جلوه بهتری پیدا کند.

تا به اینجای کار هر چه گفتیم در مورد برداشت خودمان از گیاه و رشد گیاه در گذشته و حال گفتیم,از گلکاری و پرورش گیاه در حیاط های با صفا گفتیم تا رشد دادن گیاهان در فضای آپارتمانی و این اطلاعات تنها برداشت من از روند رشد گیاهان بوده و قابل اتکا نیست و این مطالب پیش زمینه هایی هستند از توضیحی که در ادامه میدهیم در مورد ال ای دی و اس ام دی های رشد گیاه که به ال ای دی های fullspectrom معروف هستند.

ال ای دی های رشد گیاه چیست و چه خاصیتی دارند؟

ال ای دی های رشد گیاه را در بازار الکترونیک به grow light نیز معرفی می کنند و از خواص این ال ای دی باید گفت که رشد گیاه را سریع تر می کند و همین طور باعث رشد سریع در ریشه و برگ محصولات را دارد و همین طور باعث می شود در چهار فصل بتوانیم محصول مورد نظر خود را دریافت نماییم.

طیف نوری که در یک ال ای دی 1 وات مولتی استفاده می شود با نانومتر متغیر 440 تا 880 است و از ترکیب رنگی قرمز جهت رشد ساقه و ریشه گیاهان مناسب است و رنگ آبی جهت برگ دهی و محصول دادن گیاهان کارایی دارند و همین طور درون این ال ای دی ها از طیف نوری uv نیز استفاده شده و رنگ سفید نیز مخلوط دیگری از این رشد گیاه است به همین دلیل است که به ال ای دی مولتی کالر نامگذاری می شود.

نور مصنوعی نام دیگری است که بیشتر گلکاران و باغداران استفاده می کنند که این طور می توانم برداشت کنم که در فصل تابستان که خورشید با حرارت بسیار در حال تابش می باشد باعث توقف رشد گیاه می شود و بدتر از این که باعث سوختن ریشه و ساقه و برگ گیاهان می گردد و در فصل سرما نیز نور مستقیم و یکدست خورشید به طور مرتب و یکنواخت نیست که رشد گیاه انجام گیرد بنابراین نام گیری نور مصنوعی نام برازنده ی لامپ و ال ای دی های رشد گیاه می باشد.

انواع و اقسام ال ای دی های رشد گیاه:

ال ای دی رشد گیاه در وات های مختلف قابل عرضه است که از یک وات تا 100 وات پروژکتوری موجود می باشد.

یکی دیگر از مزایای ال ای دی ها برای کار گلخانه مقرون به صرفه بودن ال ای دی ها هستند و بهتر بگویم که ال ای دی از بقیه لامپ هایی که بوده مقرون به صرفه تر هستند چرا که یک لامپ 14 وات ال ای دی برابری می کند با یک لامپ 150 وات متال هالید و یا یک مثال دیگر از مقرون به صرفه بودن این که یک لامپ یا منبع نوری 100 وات ال ای دی برابر است با یک لامپ 400 وات بخار سدیم.

توان مصرفی نشان از مقرون به صرفه بودن ال ای دی می دهد.

برای رشد و نمود همدیگر کمک کنیم.

زندگی سالم را در کنار هم تجربه کنیم.

ماهور الکترونیک

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *