آموزشی, ال ای دی, دی او بی DOB, سی او بی COB

ساختن لامپ با DOB

DOB LED 3WATT

ساختن لامپ با DOB

تولید کنندگان لامپ های ال ای دی با بازاری بسیار ناآرامی رو به رو هستند و دلیل این ناآرامی هم تنها یک مورد می تواند باشد و آن هم مبلغ رقابتی می باشد.

هر کدام از تولید کنندگان با راهکار و روش هایی که دارند و یا راهکاری که اختراع می کنند قیمت محصول خود را نسبت به رقیب خود پایین تر عرضه می کنند و با گارانتی چند ساله که این موضوع باعث شده تا بازار تولید و روشنایی لامپ ال ای دی بسیار داغ باشد.

بهتر بگویم هر روز که میگذرد تولید کننده ایی به بازار اضافه می شود و تولید کننده دیگری دست از کار می کشد و از رقابت استعفا می دهد.شاید کلمه استعفا درست نباشد ولی با بازار رقابت الان و هزینه های بالای تولید بهتر است بگویم بازخرید می کنند خود را و دست از کار می کشند.

به پیش مقدمه ایی که از تولید کنندگان محترم لامپ های ال ای دی گفتم باید اضافه کنم که بعضی از بازرگانان بزرگ هم دست به کار شدن و تولید خود را به دلیل این که قیمت نیروی کار و هزینه اولیه در کشورمان بالا در میاید را به کشور دوم و سوم سوق میدهند.

بهترین کشور را پیدا می کنند و با کارخانه های بزرگتر قرارداد می بندند و قیمت مناسب و دست اول تری را وارد بازار می کنند و چه اتفاقی می افتد معلوم است و بدون مقدمه باید گفت تولید کنندگان داخلی باید خود را تطبیق بدهند با بازرگان داخلی ولی این تطبیق اتفاق نمیافتد و تولید کنندگان باید خود را بازخرید کنند.

شاید ی راهی پیدا کنیم تا بتوانیم تولید کنندگان را دوباره وارد بازار مشوش و پر هیاهو تولید لامپ کنیم.آیا می توانیم؟

چند مدتی است که از ورود دستگاههای تولید ال ای دی اس ام دی نگذشته و تولید کنندگان و مهندسین الکترونیک دست به دست هم دادن تا بتوانن یک راهکاری پیدا کنن تا در مقابل تولید کنندگان اونوری مقابله کنند(با این حال که این دستگاه ها را هم بازرگانان وارد کردند)

در ابتدای کار dob ها اینطوری تولید شد که مانند ال ای دی های cob با ولتاژ و جریان این ال ای دی ها کار می کرد و بازار لامپ های ال ای دی dob داغ شد و بیشتر چیپ های ال ای دی یا چیپ 3528 بود و یا چیپ 5630 بود و تولید می کردند یا بهتر بگم چیپ ال ای دی ها تنوع نداشت و تولید فقط به ی صورت بود.

بازار فروش لامپ های dob داغ داغ شد باز هم قیمت ها رقابتی شد و هیجان بالا رفت تا این که خرید درایور از چین بالا رفت و قیمت های لامپ بالا رفت و تولید کنندگان شروع کردن به تولید درایور ال ای دی که تا چند روز پیش به راحتی از چین می آمد و دردسر نداشتن ولی حالا درایور را هم باید تولید می کردند.

یکم کار سخت شده بود و دوباره چند دستگی ایجاد شد ولی این بار تولید کنندگان و مهندسین الکترونیک خیلی سریع وارد بازار تولید شدند و رقابت را از بازرگانان بردند و بازی به تساوی کشیده شده بود و تولید کنندگان شاد و خرم جنس به بازرگانان هم میفروختند.

نوعی از ال ای دی آمد به نام dob( آمد یا آوردنش)

نوع جدید ال ای دی ها باعث شد که درایور حذف شود و با حذف شدن درایور کمی از تولیدکنندگان درایور کم شدن ولی برای قسمت های دیگر این صنعت به تولید ادامه میدهند.

آمدن ال ای دی های DOB توسط بازرگانان بود ولی این بار تولید کنندگان با نگرش از گذشته و تولید درایور توانستند خود را تطبیق بدهند و این بار جنگ را کسی نبرد و به تساوی فعلا رضایت دادند.

مطالب بالا تاریخچه است از تولید لامپ ال ای دی یا لامپ اس ام دی

فواید ال ای دی DOB چیست؟

از فواید ال ای دی dob در تولید لامپ های ال ای دی این که احتیاجی به درایور نیست و این موضوع چندین حالت مختلف را شامل می گردد و تک به تک در مورد هر کدام از موارد اشاره میکنیم:

1.تولید لامپ با وجود ال ای دی های dob بدون درایور باعث می شود که روند تولید سریع تر انجام شود و هزینه درایور از محصول کم گردد بنابراین محصولی داریم با هزینه کمتر و رقابتی تر.

2.بعضی از تولید کنندگان به این موضوع اشاره دارند که با وجود درایور ال ای دی کیفیت و عمر لامپ بیشتر می شود که با وجود dob ها این حرف صحت ندارد که باید گفت چنین چیزی اصلا صحت نداردو ال ای دی های dob به گونه ایی طراحی شده اند که گرمای کمتری دارند به مشابه ال ای دی های درایور خور و همین طور طراحی دمای ال ای دی ها فوق العاده حساب شده است.

3.بر روی dob ها چندین اس ام دی کار می کنند که هر کدام از تولید کنندگان با نوع به خصوص خود کار می کنند یعنی این که یکی از اس ام دی 2835 و یکی دیگر از اس ام دی 5730 استفاده می کند برای تولید محصول خود و این موضوع باعث تحول اصلی در تولید و بکارگیری لامپ های dob می شوند.

4.این ویژگی در هر دو ال ای دی وجود دارد که می توان سایز این ال ای دی ها را خودمان طراحی کنیم و ابعاد و اندازه با خودمان باشد و هم در نوع ماژول ال ای دی 220 ولت و همین طور در ولتاژ dc این امکان هست.

ولتاژ ال ای دی های dob:

سریع ترین و واضح ترین سوال این است که این ال ای دی ها 220 ولت می باشند و با برق شهری کار می کنند و دیگر نیازی به درایور نیست و تمام برایند ها را نسبت به این ال ای دی عنوان کردیم و به این موضوع واقف هستیم که کار کردن با این درایور ها کار را بسیار سهل و آسان کرده است.

سایز دی او بی dob ها معمولا چقدر می تواند باشد؟

سایز ال ای دی dob مانند ال ای دی های cob متفاوت می باشد و این که این ال ای دی ها بسته به تولید تولید کننده می باشد و تولید بازار بر حسب نوع لامپ ها می باشد و هر چه لامپ کوچک و بزرگ باشد می تواینم با سایز دلخواه ال ای دی dob را تولید کنیم.

برای خرید لامپ dob باید به کدام سایت یا فروشگاه مراجعه کرد؟

سه برند معروف الکترونیک یعنی ماهور الکتروینک,سمیکو الکترونیک و مارس ال ای دی با هم ملحق شده اند که می توان به سایت فروشگاهی هر کدام از این برندهای فروش قطعات الکترونیکی رفت و قطعات مورد نظر را خریداری کرد.

چندین راه برای خرید ال ای دی می باشد که یکی از این موارد خرید از سایت هایی است که در بالا به هر کدام از آنها اشاره کردم و راه بعدی که می توان جهت خرید اشاره کرد خرید حضوری و یا تلفنی می باشد و می توان عنوان کرد به دلیل داشتن نماد اعتماد تک تک سایت هایی که اشاره شده است دارا می باشند.

LED DOB

ال ای دی DOB

 

 

 

 

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “ساختن لامپ با DOB

  1. www گفت:

    I got this website from my friend who shared with me regarding
    this site and now this time I am browsing this site and
    reading very informative posts at this time.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *